בושם בהתאמה אישית- הריחות שמתאימים לך!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest

לכל אישה ולכל גבר, יש העדפות שונות. חלקם אוהבים בגדים שונים, חלקם אוהבים טבעות עם חריטה אישית וחלקם אוהבים צמידים. כמו בתכשיטים לכל אדם יש את הריחות שהוא אוהב. בגלל זה יש המון בשמים, המון ריחות וכל אחד יכול לבחור בריח שהוא אוהב. היום אפשר גם להזמין בושם בהתאמה אישית. הטבע מלא בצמחים מהמון סוגים, הם אלה שמהם נעשים הבשמים. הטבע הוא מופלא ויש בו את כל המרכיבים הכי נחשקים וריחניים מהם עשויים הבשמים.

אבן ענבר שחורה, היא רק דוגמה לחומר טבעי ממנו אפשר להפיק בשמים. מאז ומעולם ייצרו אותם. לפני כמה שנים גילתה קבוצת ארכיאולוגים בקפריסין, מפעל לייצור בשמים על שטח של 300 מ"ר. זה אומר שהרבה בשמים עברו תחת ידיו של המפעל הזה וברור שזה נעשה מצמחים ובאמצעים טבעיים. את הבשמים בעת העתיקה היו מאחסנים בבקבוקי חרס. 

טכנולוגיה של בשמים

היום יש טכנולוגיות מודרניות להפקת שמנים מצמחים. השמנים הללו נקראים "שמנים אתריים". הם מבוססים על זיקוק של תמצית צמח באדים, כך שהתרכובות הריחניות משתחררות יחד עם האדים והשמן האתרי והוא זה שבעצם יותר את הריח. מי ורדים ומי לבנדר למשל הם המים של תמצית הצמחים הללו. 

כל השמנים האתריים מבוססים על מולקולות המורכבות משרשראות של פחמניות עם חמצן. היום אפשר לשחזר את הריחות הללו גם במעבדה, וחלקם גם משחזרים ריחות של בעלי חיים שבעבר היו ניצודים כדי להפיק מהם ריח למשל מאסק, זהו ריח שהיה מופק מאייל מוסק. היום זה נעשה בלי לפגוע בבעלי החיים. בושם בהתאמה אישית יכול להיעשות היום באופן טבעי או מופק במעבדה. 

מה מכיל בושם?

כל בושם מכיל תווים עליונים מרכזיים שהם מנדפים ראשונים את הריח, אחריהם תווי אמצע ותווי בסיס. הוא מכיל תרכובות של כמה שמנים ארומטיים במינונים שונים ומה שמקנה לו את הריח המיוחד זה השמנים וכן היחס ביניהם. כדי שבושם יישאר הרבה זמן, הוא חייב לכלול את שלושת התווים. הראשונים עשויים לרוב ממולקולות של ריח, אלה יוצרות את הריח הראשוני. התווים העליונים הכי נפוצים הם של ג'ינג'ר ופירות הדר. 

התווים האמצעיים בושם בהתאמה אישית, משתחררים בדרך כלל בסיום ההתנדפות הראשונה של הרכיבים העליונים. הם נועדו לטשטש את הריח הראשוני שהוא בדרך כלל חזק מאוד עד ההתנדפות של הבושם, לפני שהם משאירים את שובל הריח הטוב שלהם. הרבה פעמים לבנדר וגם ורדים משמשים כתווי אמצע של בשמים. תאי הבסיס של הבושם, מתנדפים רק אחרי כמה שעות. הם כוללים מולקולות עשירות בפחמן, והמבנה שלהן הוא זה שיוצר את הריח להרבה זמן.

אנשים שקראו את הכתבה התעניינו גם ב: בשמים יוקרתיים לגבר | בשמים יוקרתיים לאישה | בית הבושם

×

עגלת קניות

אימיילים שבאמת תרצו לפתוח
5% הנחה על קניה ראשונה בהרשמה
דילוג לתוכן